Elazığ'da 58 hafız mezun oldu

Elazığ'da hafızlık eğitimi alan 58 erkek öğrenci mezun oldu.

Elazığ'da 58 hafız mezun oldu Güncel

Elazığ İl Müftülüğüne bağlı Altınçevre ve Harput Hacı Ahmet Başaran Kur’an Kursun’da hafızlık eğitim alan 58 öğrenci mezun oldu. İzzet Paşa Camisinde düzenlenen programla öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi.

Kur’an-ı Kerim’i bir hayat rehberi haline getirmenin önemli olduğunu belirten Vali Yardımcısı Mustafa Temiz, "Bizim gerek devlet gerek anne babalar olarak en önemli görevimiz çocuklarımıza gerçek İslam dinini öğretmektir. Dini gerçek kaynağından öğretmek çok önemli. Dinimiz en temel kaynağı da Kur’an-ı Kerim’dir. Bu anlamda hafızlık çok önemli bir noktada duruyor" dedi.

Elazığ’da yıllardır hafızlık eğitiminin verildiğini dile getiren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, "Elazığ’da yetişen hafızlar dünyanın dört bir tarafında Kur’an-ı Kerim’i okuma icraatını gösteriyor. Elazığ yetiştirdiği hafızlarla meşhurdur. Elazığ yıllarca ülkemize ve dünyaya hafız kazandırmakla meşhur bir ildir" ifadelerini kullandı.

Elazığ’da bu yıl 58’i erkek olmak üzere 76 öğrencinin hafız olduğunu aktaran İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya da, "Şuanda 386 öğrencimiz hafızlık eğitimi alıyor. Elazığ’da toplamda 4 bine yakın öğrencimiz ise Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek için çaba sarf ediyor" ifadelerini kaydetti.

Programa, Vali Yardımcısı Mustafa Temiz, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ve davetliler katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...