Tunceli’de gönüllü antrenörler sayesinde yetişen sporcular milli takımda Türkiye’yi temsil ediyor

Tunceli'de gönüllü antrenörler tarafından yetiştirilen sporculardan bazıları milli takımda Türkiye'yi temsil ediyor.

Tunceli’de gönüllü antrenörler sayesinde yetişen sporcular milli takımda Türkiye’yi temsil ediyor
Tunceli
Tunceli’de gönüllü antrenörler tarafından yetiştirilen sporculardan bazıları milli takımda Türkiye’yi temsil ediyor.

Kentte 6 gönüllü antrenörün bir araya gelerek oluşturduğu “Dersim Akademi Spor Kulübü” sayesinde Tuncelili çocuklar spora yöneliyor. 400 lisanslı sporcusu bulunan kulüpte gönüllü antrenörler, basketbol, atletizm, karate, judo ve rafting gibi sporların eğitimlerini veriyor. Aralarında dünya 6’ıncılığı olmak üzere ülke genelinde birçok yarışmadan dereceyle dönen sporculardan bazıları da milli takıma seçilerek Dünyada Türkiye’yi teslim ediyor.

Yaklaşık 10 yıldır çocukları sporla buluşturmak için çalışma yürüttüklerini, 2017 yılından itibaren de çalışmalarını Dersim Akademi Spor Kulübü adı altında yürüttüklerini belirten kulüp başkanı Yaşar Başaran, şu anda 5 branşta yaklaşık 400 lisanslı sporcularının bulunduğunu belirtti.

Çalışmalarını çoğunlukla Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yürüttüklerini ifade eden Başaran, kulüp çalışmalarının gönüllü antrenörlerin ve birkaç iş adamının desteğiyle yürütüldüğünü söyledi.

Başaran, “Kulübümüz yaklaşık 10 yıldır var ama 2017 yılından itibaren resmiyete kavuştu. Daha öncesinde olduğu gibi şuanda da antrenörlerimiz, basketbol, atletizm, karate, judo ve raftingde büyük fedakarlıklarla çalışıyor. Yaklaşık 400 lisanslı sporcumuz var. Burası antrenörlerimizin büyük fedakarlıklarıyla yürüyor. Amacımız, çocuklarımız başarılı sporcu olsunlar ama ondan önce de iyi birer insan olsunlar. Böyle bir sorumluluk da üstlenmiş durumdayız” diye konuştu.Tunceli’nin isminin başarılarla anılmasında sporun önemli bir rol üstlendiğine dikkat çeken Başaran, “Atletizmde liselerarası dünya şampiyonasında 6. olan çocuğumuz var. 30 bin nüfuslu bir yerden elde ettik bu başarıyı. Türkiye’de dereceye giren çok sayıda çocuklarımız var. Geçen yıl Beşiktaş takımıyla karşılaştık. Bu da bizim için büyük bir heyecan oldu. Tüm branşlarda çok sayıda derece yapan çocuklarımız var. Çocuklarımızı mümkün olduğunca sportif, kültürel ve sanatsal alanlara yönlendiriyoruz. Bizler aynı zamanda başarılı bir spor kulübüyüz. Bunun üzerine bir şeyler koyabilmek için desteğe ihtiyacımız var. Özellikle malzeme konusunda ve servis konusunda sıkıntımız var. Akşam saat 10’a kadar salonda çalışan çocuklarımızın ulaşımları zaman zaman sorun oluyor. Servis konusunu halledebilirsek bizim için çok büyük bir avantaj olacak” ifadelerini kullandı.

Milli takıma seçilen 14 yaşındaki karateci Yaren Kılınç ise, “Okullararasında Türkiye şampiyonluklarım var. Aynı zamanda Anadolu Yıldızlar Ligi’nde Türkiye ikinciliğim var. Milli takıma seçildim. Hem ilimizi hem ülkemizi diğer ülkelerde yarışarak temsil ettim. Maçlara gidip derece yaptığımızda daha çok gururlanıyoruz” diyerek duygularını anlattı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...