Hani Belediyesinden öğrencilere spor malzemesi

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde öğrenciler sporla yetişsin projesi kapsamında ilkokul ortaokul ve lise öğrencilerine spor malzemesi yardımı yapıldı.

Hani Belediyesinden öğrencilere spor malzemesi
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Hani ilçesinde "öğrenciler sporla yetişsin" projesi kapsamında ilkokul ortaokul ve lise öğrencilerine spor malzemesi yardımı yapıldı.

Hani ilçesinde öğrencileri ve gençleri spora teşvik etmek spora ve sporcuya destek olmak için başlatılan öğrenciler sporla yetişsin projesi kapsamında Hani Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine spor malzemesi yardımı yapıldı. Spor malzemelerini Yazıcı’nın elinden alan öğretmen ve öğrenciler yapılan yardımlardan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Yazıcı, gençleri ve öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spora ağırlık verdiklerini belirti. Yazıcı, “Hani Belediyesi olarak gençlerimizi ve çocuklarımızı spor aktiviteleriyle buluşturmak istiyoruz. Bunun başta 9 adet semt sahası inşa ettik. Yetenekli gençlerimizi bir bütün olarak geliştirmek ve öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda yönlendirmek amacıyla böyle bir proje geliştirdik. Okullarımızı ve kurumlarımızı sporun içine çekmek, günün stresinden kurtarmak ve daha verimli olmaları için merkez ve tüm mahalle okullarımıza Hani Belediyesi olarak spor malzemesi dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Ayrıca okullarımızda yapılacak spor çalışmalarında ilimizde, bölgemizde veya ülkemizde gerçekleştirilecek spor aktiviteleri yarışmalarında dereceye girmelerini istiyoruz. Onların spor alanında gösterecekleri performans ve getirecekleri başarı bizlere onur verecektir” dedi.

Başkan Yazıcı proje kapsamında ziyaret ettiği Hürriyet İlkokulunda öğrencilerle birlikte basketbol oynadı. Öğrenciler kendilerine hediye edilen futbol ve basketbol toplarıyla sporun keyfini çıkardı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...