Doğu Anadolu’da soğuk hava etkisini sürdürüyor

Doğu Anadolu'da etkili olan soğuk hava nedeniyle bölge genelinde hava sıcaklığı sıfırın altına düşerken, Erzurum'un Oltu ilçesinde dereler buz tuttu.

Doğu Anadolu’da soğuk hava etkisini sürdürüyor
Erzurum
Doğu Anadolu’da etkili olan soğuk hava nedeniyle bölge genelinde hava sıcaklığı sıfırın altına düşerken, Erzurum’un Oltu ilçesinde dereler buz tuttu.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık geçmesi, sabah ve gece saatlerinde buzlanma, don olayı ile yer yer sis ve pus bekleniyor. Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgârın değişik yönlerden hafif eseceği tahmin ediliyor. Bölgede en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ardahan’da 18, Ağrı’da 17, Kars’ta 16, Erzurum’da 15, Iğdır’da 6, Erzincan’da 4 derece olarak ölçüldü. Bir süre önce kar yağışının etkili olduğu ve büyük bölümü karla kaplı bölge genelinde gece ve sabah buzlanma, don olayı ile sis ve pus hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Erzurum’un Oltu ilçesinde soğuk hava ve ayaz birçok dereyi ve göleti dondurdu. Oltulu Osman Kamacı, “Gündüz hava çok güzel, güneşli fakat geceleri hava sıcaklığı çok düşüyor. Çok soğuk oluyor. Bu nedenle doğal yaşam gittikçe zorlaşmaya başladı” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...