Kudüs için 2 bin 812 rakımlı Kösedağ’a tırmandılar

Sivas'ın Suşehri ilçesinde 3 arkadaş, Kudüs için tepkilerini göstermek amacıyla zorlu şartlar altında 2 bin 812 rakımlı Kösedağ'a tırmandılar.

Kudüs için 2 bin 812 rakımlı Kösedağ’a tırmandılar
Sivas
Sivas’ın Suşehri ilçesinde 3 arkadaş, Kudüs için tepkilerini göstermek amacıyla zorlu şartlar altında 2 bin 812 rakımlı Kösedağ’a tırmandılar.

Geçtiğimiz haftalarda Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tepkilere neden oldu. Suşehri’de yaşayan, hobi olarak paraşüt, tırmanış ve benzeri aktivitelerle uğraşan 3 arkadaş Yunus Emre Kutlu, Resul Ay ve Teyfik Tarımcıoğlu, tepkilerini göstermek için yaklaşık 2 bin 812 rakımlı Kösedağı’na tırmandı. Tepkilerini göstermek isteyen 3 arkadaş zorlu şartlar altında yaklaşık 24 kilometre yürüyerek sırtlarında taşıdıkları 6 kilogramlık Türk bayrağını ve ’Küdüs Bizim Onurumuzdur’ pankartını Kösedağ’ın zirvesinde açtılar. Beş saat süren tırmanış, zirvede bulunan Köse Süleyman Türbesi’nde edilen duanın ardından sona erdi.

Grup adına konuşan Yunus Emre Kutlu, Suşehri ilçesinden Kösedağ’ın zirvesine 24 kilometre yürüdüklerini belirterek, "Çıkışımız gerçekten çok zorladı. Bırakmadık, inandık. Kudüs bizim kalbimizdir. Soğuk baya bizi şu an etkiliyor. Yaklaşık 5 saatte çıktık ve buradan mesaj vermek istiyoruz. Kudüs bizim onurumuzdur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR