Muş'tan 15 ülkeye tekstil ihracatı

Muş'un Sungu beldesinde Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle kurulan tekstil fabrikasında üretilen tekstil ürünleri, 15 ülkeye ihraç ediliyor.

Muş'tan 15 ülkeye tekstil ihracatı Genel

Fabrika Müdürü Garip Erdoğan, yaklaşık 2,5 milyon lira harcayarak kurdukları, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından gönderilen 200 kişinin çalıştığı fabrikada, kadın kıyafetleri ürettiklerini söyledi.

İşletmelerinde kesim, dikim ve paketleme çalışması gerçekleştirdiklerini anlatan Erdoğan, ürünleri başta Danimarka, Almanya, Fransa Avustralya, İspanya ve ABD olmak üzere 15 ülkeye gönderdiklerini dile getirdi.

Erdoğan, yeni modern makinelerle kesim yaptıklarını ifade ederek, "Ayda 250 bin parça tekstil ürünü üretiyoruz. Tamamen ihracata yönelik çalışıyoruz. Muş ekonomisine yıllık ortalama 7 milyon lira katkı sağlıyoruz." dedi.

Fabrikada kalifiye personel sorunu yaşadıklarına işaret eden Erdoğan, bu sorunu gerçekleştirdikleri eğitimlerle aşmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Fabrikada çalışan Zehra Yalçın ise 9 kardeş olduklarını anlatarak, "Fabrikanın beldemize kurulması birçok kişiye istihdam sağladı. Burada işe başladıktan sonra aldığım parayla hem aileme katkı sağlıyorum hem de kendi ayaklarımın üzerinde durmaya başladım. Burada çalışmasaydım evde boş oturacaktım." diye konuştu. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...