Kaymakam Zengince yöresel ürün üreticilerini ziyaret etti

Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince Yerli Malı Haftası nedeniyle ilçede bulunan yöresel ürün üreticilerini ziyaret etti.

Kaymakam Zengince yöresel ürün üreticilerini ziyaret etti
Malatya
Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince Yerli Malı Haftası nedeniyle ilçede bulunan yöresel ürün üreticilerini ziyaret etti.

Üreticilerle bir araya gelen Kaymakam Enver Hakan Zengince, "1946’dan beri kutlanan Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası, ekonomik krizlerin yaşanmaması ve toplum olarak bilinçli tüketicilik kavramının yayılması için oldukça önemlidir. Bu yüzden yaptığınız faaliyetler çok önemli. Bu vesileyle ülke genelinde başarılı ticari faaliyetleri ile tanınan üretken Darendeli hemşehrilerimi tebrik ediyorum. Tutum ve yatırım alışkanlığı küçük yaşta kazanılır. Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Okul çağlarında zamanını iyi değerlendirme alışkanlığı kazanan insan bu huyundan vazgeçmez. O nedenle çocukları küçük yaşlarda tutumlu olmaya özendirmeliyiz. Tasarruf yapmak, milli kaynakların işletilmesi, yerli fabrikalar kurulması, paranın dış ülkelere gitmesini önlemek, temel tüketim maddelerini öz kaynaklardan karşılamak, ekonomimizi geliştirmek bu haftanın belli başlı amaçları içindedir. Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durduğu ‘yerli ve milli olma’ kelimesi Türkiye Cumhuriyeti’nin kendine yetebilecek bir ülke olabildiğinin en önemli göstergelerinden bir tanesidir” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...