Gazi Caddesi projesine ödül

Elazığ Belediyesi Gazi Caddesi Kentsel Yenileme Ve Cephe Rehabilitasyonu Mimari Proje Yarışması Kolokyum ve Ödül Töreni 9 Kasım Pazartesi günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

Gazi Caddesi projesine ödül Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve yarışma jüri üyelerinin katılımıyla Kültür Park Mamurat’ü-l Aziz Salonu’nda gerçekleşecek Gazi Caddesi Kentsel Yenileme ve Cephe Rehabilitasyonu Mimari Proje Yarışması Kolokyum ve Ödül Töreni’nde, yarışmada dereceye giren projelere ödülleri verilecek. 

Elazığ Belediyesi tarafından kent estetiğine katkı sağlamak amacıyla başlatılan Gazi Caddesi Kentsel Yenileme ve Cephe Rehabilitasyonu Ulusal Mimari Proje Yarışmasına ilişkin değerlendirme sonucunda, birincilik ve ikincilik ödülüne layık proje bulunmazken, Mimar Mustafa Emre Ergül ve ekibine ait proje üçüncü seçilerek 30 bin TL ödül ile ödüllendirilecek. Yarışma sonucunda, 3 proje de mansiyon ödülüne layık bulundu. Yüksek Mimar Özlem Eren Akaydın ve ekibine ait proje birincilik mansiyon, Mimar Kenan Bilhan ve ekibi ikincilik mansiyon, Yüksek Mimar Dr. Ülkü İnceköse ve ekibine ait proje de üçüncülük mansiyon ödülüne layık görülerek, 15 bin TL ödül ile ödüllendirilecek. 

Yarışma sonucunda ayrıca Mimar Lebriz Atan ve Yüksek Mimar Hakkı Can Özkan ve ekiplerine ait projeler de satın alma yoluyla 7 bin 500 TL ödülle ödüllendirilecek.

Elazığ’ın kalbinin attığı ve şehrin en eski caddelerinden biri olan 440 metre uzunluğundaki Gazi Caddesi, gerçekleştirilecek rehabilitasyon çalışmalarının ardından, marka değer statüsü kazanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hasan yilmaz @Trafik sorunumuz ne olacak

08 Kasım 2015 05:44

anladigim kadariyla bu projeyle gazı caddesi tamamen trafiğe kapatılacak gazı caddesini alternatif bir caddenin varsa bu projeyi sonuna kadar desteklerin şu an gazı caddesindeki trafiği alıp ara sokaklara yonlendirirseniz vay halimize tıpkı Ataşehir muhtarlıginin karşısındaki refurju kapatip trafiği sürsürüñün o daracık sokaklarina yönlendirdiği gibi bir durum ortaya çıkar ben buradan bu düzenlemeyi yapan il trafik komisyonunun Ataşehir Mahallesinden eski sebze haline doğru bir tür atmalarini istiyorum düzenleme yapılırken önce alt zemin oluşturulmalı bence yoksa bir açıp bir yeri kapatmak çok kolay

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom