Vali Zorluoğlu Maden’de

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Maden ilçesinde denetleme ve incelemelerde bulundu.

Vali Zorluoğlu Maden’de Güncel

Vali Zorluoğlu Maden ilçesine gelişinde İlçe Kaymakamı Davut Düzgün, Maden Belediye Başkanı Musa Orhan, idari ve askeri erkân tarafından karşılandı.

Kaymakamlıkta ilçe hakkında Kaymakam Düzgün’den brifing alan Vali Zorluoğlu daha sonra Maden Adliyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı, Maden Bakır İşletmesi, Tarihi Maden Hükümet Konağı ve Saat Kulesi’nde denetim ve incelemelerde bulunarak ilgililerden bilgi aldı, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. 

İnşaatları devam eden Maden Devlet Hastanesi ve Maden Anadolu Lisesi ile Maden Anaokulu’nu da ziyaret ederek inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Zorluoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret ederek çalışmaları yerinde denetledi.

Maden Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen toplantıda muhtarlar ve STK yetkilileri ile bir araya gelen Vali Zorluoğlu toplantının açılışında şunları söyledi, “İlçe ziyaretlerimiz kapsamında bugün de Maden ilçemizdeyiz. Kaymakamlığı ziyaretimizde kaymakamımızdan ilçe sorunları hakkında ayrıntılı bir brifing aldık. Daha sonra ilçede yapılan bazı çalışmaları yerinde gördük. Şimdi de sizlerle beraber köylerimizdeki, kırsal alandaki eksikleri sizlerden dinleyecek ve bu sorunlara belli bir program dahilinde çözüm bulmaya gayret edeceğiz”. 
    
Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen genel seçimlerin ülkeye ve Elazığ’a hayırlı olmasını dileyen Vali Zorluoğlu, yeni hükümetin kurulması ile birlikte ülkede yeniden bir kalkınma hamlesi başlayacağını ve yeni seçilen milletvekilleri ile birlikte Elazığ’ın sorunlarına el birliği ile çözüm getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. 

Maden’de gerçekleştirilen altyapı ve üstyapı çalışmalarına da değinen Vali Zorluoğlu, “Maden’de 2015 yılında önemli hizmetler gerçekleştirilmiş durumdadır. Kırsal hizmetlere dönük olarak yol, su, kanal ve benzeri hizmetler için Maden ilçesine 10 Milyon TL’nin üzerinde bir kaynak kullanılmıştır. 2016 yılında da hedefimiz bu sene yaptıklarımızdan daha fazlasını yapmak, eksik kalan hizmetleri de süratle tamamlamamaktır.  Bu yatırımlar için merkezi bütçeden ve İl Özel İdaresi bütçesinden gerekli kaynakları temin etmenin gayreti içerisinde olacağız. Sulama konusunda da ihtiyaç duyulan projelere kaynak sağlamak için çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi. 

Toplantıda daha sonra muhtarların sorunlarına ilgili kurumların temsilcileri tarafından yanıtlar verildi.

Son olarak Maden Belediyesini ziyaret eden Vali Zorluoğlu, ilçe belediyesi hakkında Başkan Musa Orhan’dan bilgi aldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom