Üniversiteliler, örnek hayvan hastanesinde

Elazığ'da üniversite öğrencileri, Hayvan Hastanesi ve Bakım Evine giderek sokak hayvanları için farkındalık oluşurdu.

Üniversiteliler, örnek hayvan hastanesinde Güncel

Fırat Üniversitesi (FÜ) öğrencileri, Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Bakım Evine giderek hayvanların bakımı hakkında bilgi aldı. Hayvanlarla yakından ilgilenen ve seven öğrenciler, sokak hayvanlarına sahip çıkan belediyeye teşekkür etti. Sokak hayvanları için farkındalık oluşturmaya çalışan öğrenciler, vatandaşları duyarlı olmaları konusunda uyardı.

Hayvan Hastanesi ve Bakım Evinde bilgi aldıklarını belirten Anadolu Realist Gençlik Hareketi Derneği Başkanı Erhan Eğit, vatandaşlardan sokakta kalan hayvanlara ilgi göstermelerini istedi.

Hayvanlar için yaz ve kış aylarının zor geçtiğini aktaran FÜ Edebiyat Bölümü öğrencisi Kübra Yamaç, “Bizim elimizden geldiğince hayvanlara yardım etmemiz lazım. Daha önce yapmış olduğumuz barınak projesi ile barınak yapıp sokağa bıraktık. Ama barınak yapmak bizim için geçici bir çözüm. Amacımız insanları daha çok bilinçlendirmek” dedi.

Hayvan barınağını inceliklerini dile getiren Oğuzhan Denizol, “Hayvanların bakımları hakkında bilgi aldık. Doğada bakıma muhtaç olan sadece insanlar değildir. Tüm canlılar bakıma ve korunmaya muhtaçtır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom