Başkan Korkut’tan GEBİP’li akademisyene teşekkür

Erzurum Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, her yıl düzenlenen ve çeşitli alanlarda önemli çalışmalar imza atan yılın başarılı bilim insanlarına verilen TUBA ödüllerinden birini Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülüne layık görülen Atatürk Üniversitesi'nden Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan'ı kutladı.

Başkan Korkut’tan GEBİP’li akademisyene teşekkür
Erzurum
Erzurum Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, her yıl düzenlenen ve çeşitli alanlarda önemli çalışmalar imza atan yılın başarılı bilim insanlarına verilen TUBA ödüllerinden birini Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülüne layık görülen Atatürk Üniversitesi’nden Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan’ı kutladı.

2017 TUBA ödüllerinde Erzurum’un adını duyuran bilim insanı Doç. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan GEBİP ödülünü aldı. Türkiye Bilimler Akademisi Üstün başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülü’ne layık görülen Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan’ı ilk kutlayanlardan biri de Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut oldu. Ali Korkut, 2001 yılından itibaren verilen GEBİP ödülünü bu yıl alan Doç. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan’ı Mühendislik Fakültesindeki odasında ziyaret etti. Ali Korkut, başarılı bilim insanlarının Erzurum’un marka değerine katkısı olacağını belirtti.

Yurtcan’a plaket veren Ali Korkut, "Bilim alanında atılan her adım Erzurum için gururdur. Akademisyenimizden daha çok ödüller bekliyoruz" dedi.

Başkan Ali Korkut, "Değerli bilim insanımız Doç. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, önemli bir başarıya imza atmış, GEBİP ödülüne layık görülmüştür. Erzurum için önemli bir başarı teşvik edilmelidir, taktir edilmelidir. Bizde naçizane bir plaket yaptırarak değerli bilim insanımızı kutladık. Bu başarının devamının geleceğine inancımız vardır. Ayşe hanımefendi, azimli ve genç bir bilim insanıdır. Erzurum adına aldığı ödülün yenileri için başlangıç olmasını diliyorum" diye konuştu.

Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, Başkan Ali Korkut’un bilim insanlarına verdiği kıymeti bildiğini belirterek "Bu ince davranış için Başkanım Ali Korkut’a teşekkür ediyorum. Bu bakış açısı, bilim insanlarını elbette ki yüreklendirecek ve yeni başarılı adımlarda destekleyici olacaktır" şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...