Bu çarşı kış aylarında da açık olacak

Elazığ Belediyesi tarafından Harput’ta hizmete açılan El Emeği Göz Nuru Çarşısı, bundan böyle kış aylarında da açık olacak.

Bu çarşı kış aylarında da açık olacak Güncel

Elazığlı hanımlar ürettikleri birbirinden değerli ve özel el emeği göz nuru ürünlerini, El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda satarak, aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Dantel, oya, örgü, nakış, takı, taş işlemeciliği, sabun üretimi, süs eşyası gibi pek çok ürünü satışa sunan bayanlar, ekonomik kazancın yanı sıra kültürel değerlere sahip ürünlerin yaşatılmasına da katkı sağlamış oluyorlar.

ÜCRETSİZ STANTLARDA EL EMEĞİ ÜRÜNLER, KAZANCA DÖNÜŞÜYOR 
Yıl boyunca ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini çarşıda kendilerine ücretsiz olarak sunulan stantlarda satma fırsatı bulan bayanlar, üretimlerini daha önce  maddi kazanca çeviremediklerini belirterek, bu çarşı sayesinde el emeği göz nuru ürünlerine maddi değer kazandırarak, aile bütçelerine katkı sağladıklarını ifade ettiler.

ÇEYİZLİKLER VE HEDİYELER BURADA
Harput El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda satış yapan girişimci Fatma Karataş, Çarşının kış aylarında da açık olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Daha önceden kadınlarımızın evlerinde ürettikleri ürünleri satma imkânları yoktu. Sayın Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz tarafından bu çarşının faaliyete geçirilmesi, bizlere önemli bir destek sağladı. Çeyiz almak isteyenler, hediye almak isteyenler aradıkları her şeyi bu çarşıda bulabiliyorlar. Başkanımızın bu çarşının kışın da açık olacağını açıklaması, kadınlarımız için önemli bir destektir. Bir kadın girişimci olarak Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çarşımızın kış mevsiminde de açık olması, hem Elazığlı hanımlara, hem de Harput’un canlanmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom