Kayak kulübü gümbür gümbür

Türk Kayak tarihinin en köklü ve iz bırakan kuruluşu Erzurum Kayak Kulübü, Atakan Alaftargil'in başkanlığında eski günlerine dönüyor. Sezonun ilk yarışlarında 5 madalya birden kazanan kulüp sporcuları, haftanın 6 günü ara vermeden çalışıyor.

Kayak kulübü gümbür gümbür
Erzurum
Türk Kayak tarihinin en köklü ve iz bırakan kuruluşu Erzurum Kayak Kulübü, Atakan Alaftargil’in başkanlığında eski günlerine dönüyor. Sezonun ilk yarışlarında 5 madalya birden kazanan kulüp sporcuları, haftanın 6 günü ara vermeden çalışıyor.

Kurulduğu 1960 yılından sonra Türk Milli Takımını oluşturan kadrosuyla Türk kayak tarihine damgasını vuran Erzurum Kayak Kulübü, yönetim değişikliğinin ardından bir kez daha sportif başarılarla adından söz ettirmeye başladı. Sayısız başarılarıyla 90’lı yıllarda gündemden düşmeyen ve Türkiye’yi Olimpiyatlarda temsil eden başarılı isim Atakan Alaftargil’in başkanlığa gelmesiyle yeni bir düzene kavuşan kulüpte yaşanan değişim hemen sonuçlara yansıdı. Geçtiğimiz hafta Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen A1 Ligi Slalom yarışında büyük erkeklerde Erzurum Kayak Kulübünün üç sporcusu Mustafa Topaloğlu, Mehmet Sait Demir ve Muhammet Umut Seflek ilk üçü alan isimler oldu. Büyük Kadınlarda da Ceren Seflek üçüncülüğü elde ederken, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Anatolian Cup yarışında da Sıla Kara ikinci oldu.

Haftanın 6 günü antrenman

Palandöken’in her yıl olduğu gibi sezonu erken açtığını anımsatan Başkan Atakan Alaftargil, bu avantajı en iyi şekilde değerlendirdiklerini dile getirdi. Göreve geldikten sonra alt yapıya daha bir ağırlık verdiklerini belirten Alaftargil, “Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte aldığımız kararla antrenman gün ve saatlerini artırdık. 70’i aşkın sporcumuz haftanın 6 günü gece-gündüz demeden antrenman yapıyoruz. Milli takıma en çok sporcu veren kulüp olarak sezona hızlı bir başlangıç yaptığımızı söyleyebilirim. Haliyle Türkiye Kayak Federasyonu’nun düzenlediği sezonun ilk yarışında önemli bir başarı elde ettik. Bu çalışma temposu ve yönetimdeki arkadaşlarımın gayretleriyle kısa sürede çok daha büyük başarılara imza atacağız” diye konuştu.

Gece pistten inmiyorlar

Yeni kurulan snowboard takımıyla birlikte saat 16.00’dan sonra Sway ve Polat Otel pistlerinde antrenman yaptıklarını anımsatan Başkan Alaftargil, desteklerinden dolayı otel yönetimlerine teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ejder3200 A.Ş.’nin de hafta sonları pist desteği sağladığını ifade eden Alaftargil, “Kamu ve özel sektörün desteği bizler için çok önemli. Bu sayede sporcularımızın elde edeceği başarılar Türk kayağının gelişmesinde önemli rol oynayacak. Bu anlamda katkı da bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...