Belediye'den genç girişimcilere destek

Elazığ Belediyesi tarafından yürütülen, ‘Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz’ İstihdama yönelik SODES Projesi, imza ve tanıtım töreni gerçekleştirildi.

Belediye'den genç girişimcilere destek Güncel

İmza töreninde konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ‘Mermer Çağında Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz’ projesiyle, Elazığ’da gelecek vadeden sektörlerin başında gelen mermercilik sektörüne kalifiye eleman yetiştirmeyi ve istihdama katkı sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

Kültür Park Mamurat’ü-l Aziz Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza ve tanıtım törenine,  Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın yanı sıra, AK Parti 26. Dönem Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk ve Ejder Açıkkapı, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, KOSGEB İl Müdürü Mehmet Cüreoğlu, Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği Başkanı Ali Seyran, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem ve davetliler katıldı.

KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLERE 100 BİN TL DESTEK
KOSGEB İl Müdürü Mehmet Cüreoğlu, Elazığ Belediyesi’ni girişimcilere verdiği önemin bir sonucu olarak projenin hayata geçirildiğini ifade ederek, “Bu eğitime katılan kursiyerlerin eğitim sonrası işyeri açmaları halinde KOSGEB tarafından 100 bin TL’ye kadar destek alabileceklerdir” dedi.

GÜRGÖZE: “BU GÜZEL PROJEDEN DOLAYI BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ise, Elazığ Belediyesi’nin sosyal projelerle önemli hamleleri hayata geçirdiğini ifade ederek, “Belediyecilik yol, kaldırım yapma gibi hizmetlerden ibaret değil. Son zamanlarda Belediyecilik anlayışı, sosyal belediyecilik hizmetleriyle, istihdama yönelik iş alanlarını destekleyen bir anlayışa yönelmiştir. Bu güzel projeden dolayı Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a ve projenin paydaşlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği Başkanı Ali Seyran, projenin Elazığ’a çok önemli bir katkı sağlayacağını belirterek, “Elazığ mermer işlemesi noktasında çok geride kalmıştır. Dünyanın en güzel mermeri bizde olduğu halde mermerin el sanatlarına dönüştürülerek, piyasaya sunulması noktasında çok gerideyiz. İnşallah bu projeyle Elazığ mermerini el sanatları bazında Türkiye’ye ve tüm dünyaya açma bazında ilerleme kaydedeceğiz” şeklinde konuştu.

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cemil Erdem de konuşmasında, ilin sanayisinin gelişmesinin istihdamla doğru orantılı olduğunu anlatarak, “Üretim noktasında yapılan yatırımlarla şehir kalkınır ve büyür. Bizim açımızdan son derece önemli olan bu girişimden dolayı Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a, projenin koordinatörlerine ve KOSGEB’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Elazığ 26. Dönem Milletvekili seçilen Tahir Öztürk de projenin hayata geçirilmesinden dolayı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a ve proje destekçilerine teşekkür ederek, “Genç kardeşlerimize katkı sağlayacak bu proje çok önemlidir. Bu girişim şehrimiz için bir ihtiyaçtı. Bu tür çalışmaların şehrimizde devam etmesi gerekiyor” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ: “BU KURSA KATILAN GENÇLERİMİZ ÇOK ÖNEMLİ KONUMLARA GELECEKLER”
Son olarak söz alan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediyesi olarak sosyal alanda çok önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, “İş garantili eğitimleriyle EBEGEM, bu noktada kurduğumuz çok önemli bir kuruluştur. EBEGEM Türkiye’de verdiği eğitimlerle en iyi sonuca ulaşan kuruluşlardan bir tanesidir” dedi.

Şehirlerin gelişiminde kurumlar arası işbirliğinin ve koordinasyonun önemine vurgu yapan Başkan Yanılmaz,  “Düzenleyeceğimiz bu kursu tamamlayan gençlerimiz sadece Elazığ’da değil, Türkiye’de mermercilik sektöründe çok önemli konumlara geleceklerdir. SODES destekli bu eğitimde, bu kursları hem ücretsiz alacaksınız, hem katılımınızdan dolayı siz ücret alacaksınız, hem de yurt içinde farklı noktalarda göreceğiniz eğitimlerle tecrübenizi artırmış olacaksınız. Bu kurs sonunda gençlerimiz girişimci olarak, inovasyona da önemli bir adım atarak, Elazığ’a ve de kendilerine önemli bir katma değer sağlamış olacaklar” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve KOSGEB İl Müdürü Mehmet Cüreoğlu tarafından Elazığ Belediyesi tarafından yürütülen, ‘Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz’ İstihdama yönelik SODES Projesi imzaları atıldı.

Kendilerine iş imkanı oluşturması açısından projeden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden gençler, Elazığ mermerinin Elazığ’da işlenmesi açısından son derece önemli olan bu kursun kendilerini oldukça heyecanlandırdığını, sunulan bu fırsattan dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a ve proje koordinatörlerine teşekkür ettiler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom