Darende’de Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması

Darende'de Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışması yapıldı.

Darende’de Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması
Malatya
Darende’de Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması yapıldı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Malatya genelindeki İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasındaki Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması Osman Hulusi Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde Darende Merkez Çarşı Camiinde yapıldı. Kur’an-ı Kerimi güzel okumak için Malatya genelindeki 12 İmam Hatip Lisesinden öğrencinin yarışırken, yarışmanın Jüri Başkanı İlçe Müftüsü Nurullah Birlik oldu. Yarışmada Malatya Anadolu İmam Hatip Lisesinden Emre Olçar birinci, Kubilay Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mehmet Küçükaydın ikinci, Mahmut Celallettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesinden Muhammed Said Elmuhammed ise üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Enver Hakan Zengince, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Abdülbaki Ertuğrul ve İlçe Müftüsü Nurullah Birlik tarafından verildi. Yarışmada dereceye giren öğrencilerden birinci olana çeyrek altın, ikinci ve üçüncü olana gram altın, ayrıca tüm öğrencilere de 150’şer TL para ödülü ve kitap seti hediye edildi.

Yarışmayı İlçe Kaymakamı Enver Hakan Zengince, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Abdülbaki Ertuğrul, İlçe Müftüsü Nurullah Birlik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, İmam Hatip Lisesi Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da izledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...