Kadir Gecesi’ne Doğru

AK Parti Elazığ milletvekilleri Şuay Alpay ile Faruk Septioğlu, Kadir Gecesi dolayısıyla mesajı yayımladı.

Kadir Gecesi’ne Doğru Siyaset
AK Parti Elazığ milletvekilleri Şuay Alpay ile Faruk Septioğlu, Kadir Gecesi dolayısıyla mesajı yayımladı.
 
Alpay, Ramazan ayının son günlerini yaklaşmanın hüznü ile beraber mübarek geceye kavuşmanın sevinç ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.
 
Ramazan ayı içerisindeki en kıymetli gecenin Kadir Gecesi olduğunu, Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlanmasının bu geceye ayrı bir anlam ve değer kattığını belirterek, şunları kaydetti: 
 
"Bu vesileyle çok değerli hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, aziz şehrimize, ülkemize ve İslam alemine rahmet, merhamet, mağfiret ve hidayete vesile olmasını Rabbimden niyaz ederim."
 
Faruk Septioğlu da Kadir Gecesinin değerinin Kuran-ı Kerim'in bu gecede yer yüzü ve insanlıkla buluşmaya başlamasından kaynaklandığını kaydetti. Septioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
 
"Bizler, hayatımızın çok hızlı seyreden akışı içinde böylesi müstesna geceleri kendimizi yenileme fırsatı olarak değerlendirmeli, hikmet gözüyle kendimizi sorgulayıp, özeleştiri yapıp, işlediğimiz hatalara tövbe edip af ve bağışlanma dilemeliyiz. Bu gecede, kendimizle, Yüce Yaratıcımızla ve çevremizle barış içinde yaşamanın ve hayatımızı anlamlı kılmanın yollarını aramalı, kendimiz, ailemiz ve bütün insanlık için dua etmeliyiz."

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom