TEGV’den duvar boyama etkinliği

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Tarafından Elazığ’da bulunan Gönül İhsan Tangölü İlkokulunda duvar boyama etkinliği gerçekleştirildi.

TEGV’den duvar boyama etkinliği Güncel

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Elazığ gönüllüleri, Öğrenciler,  okul yöneticileri ve öğretmenler gerçekleştirdikleri eğitim etkinliği sırasında okul duvarlarını miniklerin sevdiği çizgi film kahramanlarıyla boyama gerçekleştirildi.

Etkinlik hakkında bilgi veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Aktekin Kardeşler Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Yöneticisi Necat Şimşek:  öğrencilerinin teneffüs saatlerinde oynadığı okul bahçesine bakan duvar yüzeylerine çevre ve çizgi film kahramanları içerikli duvar boyaması yaptıklarını söyledi.

Temel amaçlarından birinin de Gönüllü Abi-Ablalar ile okulda bulunan çocukları bir araya getirerek birlikte vakit geçirmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

Şimşek: TEGV'in amacının: İlköğretim çağı çocuklarımızın Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunacak eğitim programları ile etkinlikler oluşturmak ve uygulamak olduğunu belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom