CHP’li Erol: "Filistin davası siyasi bir sorundur”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Filistin davasının dini değil, siyasi bir sorun olduğunu söyleyerek, Toprakları zorla elinden alınan mazlum bir halkın emperyalizme başkaldırısıdır. Bu durum tarihle sabittir dedi.

CHP’li Erol: Tunceli
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Filistin davasının dini değil, siyasi bir sorun olduğunu söyleyerek, “Toprakları zorla elinden alınan mazlum bir halkın emperyalizme başkaldırısıdır. Bu durum tarihle sabittir” dedi.

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, ABD Başkan Tramp’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Milletvekili Erol, “Gelin görün ki geçmişte mazlum halkların lideri Arafat’a bile ’komünist’ diyerek dudak bükenler bugün Filistin davasını kendi kampanyaları haline getirdi. Bizler böylesine onurlu bir tarihin mirasçıları olarak ülkemizde, bölgede ve dünyada olup bitenler karşısında yalnızca tepki ve karşıtlık siyaseti üzerinden değil, sorunlara kalıcı ve akılcı alternatif oluşturacak çözüm odaklı bir siyaset yapma anlayışında olmalıyız" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...