Sivas’ta ’Bir Şehir Dört Mimar’ sergisi açıldı

Sivas'ta 'Bir Şehir Dört Mimar' adlı mimari proje sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Sivas’ta ’Bir Şehir Dört Mimar’ sergisi açıldı
Sivas
Sivas’ta ’Bir Şehir Dört Mimar’ adlı mimari proje sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Şemsi Sivas-i İl Halk Kütüphanesi’nde Sivaslı mimarlar; Yrd. Doç. Dr. Uğur Tuztaşı, Yrd. Doç. Dr. Ferhat Hacıalibeyoğlu, Sıddık Güvendi ve Doç. Dr. Ozan Önder Özener’in çeşitli kurumlar tarafından ödüllendirildiği mimari projeleri ’Bir Şehir Dört Mimar’ adlı sergiyle ziyaretçilere tanıtıldı.

Açılışta konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, sergide Sivas’ın dört kıymetli mimarının yer aldığını belirterek, "Bu mimarlar şehrimizin gururudur. Burada sergilenen projeler çeşitli kurumlar tarafından ödüllendirilen projelerdir. Bu serginin açılmasında vesile olan herkese teşekkür ediyorum. İlgi duyan herkesin bu sergiyi gezeceğine inanıyorum." dedi.

Konuşmanın ardından sergiye katılan Vali Davut Gül açılışı gerçekleştirdi. Vali Gül ve beraberindekiler 20 projenin yer aldığı sergideki eserleri tek tek inceleyerek Mimar Uğur Tuztaşı’dan bilgi aldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...