Nadir görülen yaralı "Puhu" kuşu tedavi altına alındı

Tunceli'de nadir görülen Puhu kuşu, yaralı olarak bulunarak tedavi altına alındı.

Nadir görülen yaralı Tunceli
Tunceli’de nadir görülen "Puhu" kuşu, yaralı olarak bulunarak tedavi altına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Mazgirt ilçesinde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan puhu kuşu, Tunceli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Burada tedavi altına alınan puhu kuşunun bir kanadında zedelenme olduğu belirlendi. Kurum çalışanları tarafından elle beslenen kuşun, iyileşmesinin ardından doğal ortamına bırakılacağı bildirildi.

Puhu kuşunun ilde nadir görülen türler arasında olduğunu ifade eden Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ali Haydar Gürsönmez, “İlimizin yaban hayatının önemli bir türü şuan kurumumuzda. Mazgirt ilçesinde bulunan puhu kuşu vatandaşlar tarafından kurumumuza ulaştırıldı" dedi.

Kanadındaki zedelenme nedeniyle bir haftadır tedavi altında olduğunu dile getiren Gürsönmez, kuşun sağlık durumunun iyi olduğunu,en kısa sürede tedavisinin tamamlanmasıyla bulunduğu bölgede doğal ortamına geri bırakılacağını kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...