'Taşeronla ilgili konuya müdahil olmadık'

Memur-Sen olarak taşeronla ilgili konulara müdahil olmadıklarını belirten Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tombul, taşeronda çalışanların mutlaka kadroya alınması gerektiğini fakat bu kadronun memur kadrosu olmaması konusunda ısrarlarını sürdürdüklerini söyledi.

'Taşeronla ilgili konuya müdahil olmadık' Güncel

Çeşitli programları kapsamında Elazığ’a gelen Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tombul, Memur-Sen’i ziyaret etti. Tombul, burada açıklamada bulundu.

Taşeronda çalışanların kamuda hizmet gördüklerini dile getiren ve kendilerinin konuya müdahil olmadığını belirten Tombul, “Bunların mutlaka kadroya alınması lazım. Ama bu kadronun memur kadrosu olmaması konusunda ısrarımızı sürdürdük. İlk çalışmalarda bunların 4-E diye tabir ettiğimiz kamuda özel statü sözleşmeli özel personel haline getirilmesi çalışması vardı. Maliye bakanı bu yönde de çalıştı. Bunları sendika olarak da memur sendikalarına üye olma konusunda bir ısrarları vardı. Memur-Sen olarak talebimiz emek yolu çalışan arkadaşlarımızın İşçi statüsünde kalmasıydı” dedi.

Memur işi yapan taşeronun sınav ile memur kadrosuna alınması gerektiğini dile getiren Tombul, “KPSS ile giren arkadaşlara da haksızlık yapılmamak kaydıyla memur kadrosuna alınabilinir. Çalışma bakanının değişmesi ve sendikal bir kimliği olması nedeniyle de bu arkadaşların tamamının işçi sınıfına geçirilmesi söz konusu oldu. Kanun hükmündeki kararname ile hazırlıklarını yapmışlar. Siyasi irade hangisine karar verirse sonuçlar bitmiş. Bir kitlede çalışan taşeronlar var. Bu kitlede çalışan taşeronlar kapsamın dışında tutuldu . Burada da Memur-Sen olarak bir haksızlık olduğunu düşünüyoruz. Bu arkadaşlara da kadrolarının verilmesi lazım. Tabi bunlara da işçi statüsünde verilmesi lazım” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...