Camide telefonu çalınan öğrenciye cemaat yeni telefon aldı

Kahramanmaraş'ta namaz kılmak için gittiği camide cep telefonu çalınan öğrenciye cami cemaati tarafından telefon alınarak hediye edildi.

Camide telefonu çalınan öğrenciye cemaat yeni telefon aldı
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta namaz kılmak için gittiği camide cep telefonu çalınan öğrenciye cami cemaati tarafından telefon alınarak hediye edildi.

Dulkadiroğlu ilçesi Doğukent Camii’ne namaz kılmaya giren Ömer Faruk Yeri, namaz sonunda telefonunun çalındığını fark edince polise başvurdu. Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, caminin güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. İnceleme neticesinde namaz kılıyormuş gibi yapan Orhan Ö.’nün (33) cep telefonunu çaldığı belirlendi. Olaydan sonra yakalanan ve telefonu Gaziantep’te sattığı belirlenen Orhan Ö. tutuklandı.

Aradan geçen 20 günün ardından Doğukent Camii İmam Hatibi Fatih Balbaba ve cami cemaati tarafından telefonu çalınan Ömer Faruk Yeri’ye yeni cep telefon alınarak hediye edildi. Yetiştirme yurdunda kaldığı öğrenilen Yeri’ye yeni telefonun yanı sıra kitap seti ve futbol topu da hediye edildi.

Cami imamı Fatih Balbaba, “Kahramanmaraş Doğukent Camii cemaati hayırlı işlerde hep önder oldu. Bugün de yine camimizde daha önce bir olay yaşanmıştı. O yavrumuza telefonunu aldık ve teslim ettik. Cemaatimizle beraber bir ve beraber olarak bu anı yaşadık ve yaşattık. Rabbim destek veren tüm cemaatimizden razı olsun. Ben de ihtiyaç sahibi herkese ve her yere yardım ettikleri için cami cemaatimizi çok seviyorum” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...