TSK: 'Kuzey Irak'tan kaçan 4 terörist teslim oldu'

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak'tan kaçan 4 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

TSK: 'Kuzey Irak'tan kaçan 4 terörist teslim oldu' Genel

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, Batman Sason’da güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet güneş paneli, altı adet sırt çantası, dört adet uyku tulumu, 40 adet pil, 50 metre sera naylonu, 100 metre alüminyum folyo, beş  adet el feneri ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi. Bingöl Genç’te güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir sığınak içerisinde üç adet Kalaşnikof piyade tüfeği, üç adet el telsizi, 35 adet el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış tüp, 600 adet pil, 10 adet uyku tulumu, iki ton erzak ve muhtelif malzeme ele geçirildi.  

Hakkâri Şemdinli’de güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette iki el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

Şırnak Silopi’de, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu 4 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...