6 teröristi etkisiz hale getiren timlere mehterli karşılama

Bingöl'de 9'u polis 1'i sivil 10 kişiyi şehit eden, biri sözde üst düzey 6 teröristi etkisiz hale getiren timler Mehter Marşı'yla karşılandı.

6 teröristi etkisiz hale getiren timlere mehterli karşılama Bingöl

Bingöl İl Jandarma Komutanlığına bağlı timler, teröristlerin kış üslenmelerini engellemek amcasıyla 19 Aralık günü Genç ilçesi Gerçekli köyü bölgesinde operasyon yaptı. Operasyonda 1’i sağ 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, PKK/KCK’nın sözde Diyarbakır üst sorumluları arasında yer alan ’Alişer’ kod adlı Mehmet Korkmaz olduğu tespit edildi.

OPERASYONDAN DÖNEN TİMLER MEHTER MARŞI İLE KARŞILANDI

6 teröristin etkisiz hale getirilmesinde yer alan timler birliklerine döndü. Timleri komutanları ve silah arkadaşları Mehter Marşı ile karşıladı.

Bingöl Valiliği, 6 teröristin 5 Eylül 2014 tarihinde Genç ilçesi Gerçekli köyü bölgesinde 1 sivil vatandaşın öldürülmesi, 2 Ağustos 2016 tarihinde Bingöl merkezde 7 polis memurunun şehit edilmesi ve yine 23 Ekim 2016 tarihinde Genç ilçe merkezinde kamu binaları ile kaymakamlık lojmanına saldırı sonucu 2 polis memurunun şehit edilmesi ve bir çok olaya karışan grup olduğunu açıklamıştı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...