Mısır direnişçilerine destek

Elazığ Anadolu Gençlik Derneği (Agd) üyeleri, Mısır’da ordunun yönetime el koymasını protesto edip, Adeviyye Meydanı’nda darbeye direnen Mısırlılara destek verdi.

Mısır direnişçilerine destek Güncel
Elazığ Anadolu Gençlik Derneği (Agd) üyeleri, Mısır'da ordunun yönetime el koymasını protesto edip, Adeviyye Meydanı'nda darbeye direnen Mısırlılara destek verdi.
 
Postane Meydanı'nda toplanan yaklaşık 250 kişilik grup, evlerinden getirdikleri yemeklerin yanı sıra dağıtılan çorbayla iftar yaptı. "Mısır'daki kardeşlerimizin şanlı direnişi için; vicdanını, kumanyanı, seccadeni, aileni, komşunu al, iftara ve duaya gel" sloganıyla düzenlenen mitingde, katılımcılar akşam namazını cemaatle kıldı. Kur'an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep Koca bir konuşma yaptı.
 
Koca, güzel bir amaç için toplandıklarını ve Mısır'da sıkıntı çeken Müslümanların dertleriyle dertlendiklerini, amaçlarının Adeviyye Meydanında toplanan Mursi destekçileri ve darbe karşıtlarının, yalnız olmadıklarını onlara hissettirmek olduğunu, sahura kadar meydanda kalacaklarını ve Teravih namazının ardından Mısır'da şehit edilenler için gıyabi cenaze namazı kılacaklarını ve hatim indireceklerini söyledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom