Harput-Elazığ Türküleri beste yarışması

Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFED) tarafından düzenlenen Harput-Elazığ Türküleri Beste Yarışması’nda dereceye giren sanatçılar ödüllerini aldı. Ödülle layık görülen besteler, aralarında Fatih Kısaparmak ve İzzet Altınmeşe gibi ünlü isimlerinde bulunduğu sanatçılar tarafından seslendirildi.

Harput-Elazığ Türküleri beste yarışması Güncel

ELFED tarafından düzenlenen Harput-Elazığ Türküleri Beste Yarışması’nda ödüle layık görülen sanatçılara, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi. Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, eski Bakan Mehmet Ağar, ELFED Genel Başkanı Faik İçmeli, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve çok sayıda davetli katıldı. Programın başlangıcında bir teşekkür konuşması yapan ELFED Genel Başkanı Faik İçmeli, “Kimliğini taşıdığımız, iftihar ettiğimiz bugünkü Elazığ şehri, bilindiği üzere tarihi sırtında taşıyan bin yıllık Harput şehrinin mirasçısı olarak, insanı ile, kültürü ile, sanatı ile öne çıkan 140 yıllık kadim bir şehir. Elazığ kültür ve sanat açısından potansiyeli olan bir merkez ancak yeni değerler katmak zorundayız” dedi. 

Konuşmanın ardından yarışmaya destek veren yönetici, bürokrat ve sanatçılara teşekkür belgesi verildi. Yarışmada birinci olan Arif Çelik, ikinci olan Veysel Aydın ve üçüncü olan Mehmet Üçer’e ödülleri takdim edildi. Yarışmada ödül alan besteler ise Fatih Kısaparmak ve İzzet Altınmeşe gibi sanatçıların da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı tarafından seslendirildi. Büyük bir ilgi ile dinlenen konser gecenin ilerleyen saatlerinde sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom