Altaç’tan BM kararı değerlendirmesi

Hukukçu ve Siyasetçi Aydın Altaç, Türkiye'nin girişimleriyle hazırlanan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını eleştiren karar tasarısının BM Genel Kurulu'nda kabul edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Altaç’tan BM kararı değerlendirmesi
Diyarbakır
Hukukçu ve Siyasetçi Aydın Altaç, Türkiye’nin girişimleriyle hazırlanan ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararını eleştiren karar tasarısının BM Genel Kurulu’nda kabul edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Altaç, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, BM’nin aldığı bu kararla Filistinliler ve Kudüs yalnız ve sahipsiz olmadığını belirterek, ABD Başkanı Trump’ın tehditlerine rağmen dünyanın zulme dur dediğini söyledi. BM Genel Kurulu’nun Kudüs konusunda aldığı kararın, Filistin davası ve tüm dünya insanlığı için önemli, umut verici, sevindirici gelişme olduğunu ifade eden Altaç, “ABD Başkanı Trump’ın ve yetkililerinin oylama öncesindeki tehditlerinin karşılıksız kalması, küresel barış ve insanlık adına sevindirici bir durumdur. ABD yönetimi, bu dersi anlamıştır. Tehditler ters tepmiş, Kudüs düne göre bugün daha güçlü, daha emin, daha güvenlidir. Filistin ve Kudüs için son derece tarihi ve mutlu bir gün. Kudüs manevi hayatımızın mihver ve mihrakı olarak ebediyen var olacaktır. Buna hiçbir tehdit dili, hiçbir karanlık ve kirli emel engel olamayacaktır. Bu karar, Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinin ve öncülüğünün başarısıdır. Türkiye’nin gurur kararıdır. Milletimize ve ülkemize bu büyük ve tarihi başarıyı, onuru ve gururu yaşatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimize gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...