El emeği ürünleri yurt dışına açılıyor

Elazığ’ın kültürel değerleri arasında önemli bir yer tutan el emeği göz nuru ürünleri, hayır amaçlı bir sergide sergilenmek üzere Kazakistan’ın başkenti Astana’ya gönderilecek.

El emeği ürünleri yurt dışına açılıyor Güncel

Astana’da her yıl Aralık ayında kimsesiz çocuklar ve bakıma muhtaç yaşlılara yönelik düzenlenen kermeste açılacak stantta, Elazığ’ın yöresel ürünleri de sergilenecek.

Kazakistan-Astana Büyükelçiliği öncülüğünde gerçekleştirilecek katılımda,

Elazığ Belediyesi Harput El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda satışa sunulan el emeği göz nuru ürünleri de sergilenerek, Elazığ kültürel değerlerinin tanıtımına destek sağlanacak.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Elazığ Belediyesi olarak ev hanımlarımızın üretmiş oldukları el emeği göz nuru yöresel ürünlerini, kardeş şehir Kazakistan/Astana’da kimsesiz çocuklar yararına açılacak kermese, göndereceğiz. Tamamen yöresel olan bu ürünleri, Kazakistan/Astana’ya göndererek şehrimizin kültürünü ve kültürel ürünlerini tanıtmış olacağız. Bu ürünlerin satışından elde edilecek olan kazançla, kimsesiz çocuklara da destek olmuş olacağız’’ dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler