Geri dönüşüm için evinin balkonunda çöp biriktiriyor

Emine Erdoğan'ın çağrısından etkilenen Sivaslı ev hanımı, geri dönüşüme kazandırılmak üzere evinin balkonunda plastik ve kağıt çöpleri biriktiriyor.

Geri dönüşüm için evinin balkonunda çöp biriktiriyor
Sivas
Emine Erdoğan’ın çağrısından etkilenen Sivaslı ev hanımı, geri dönüşüme kazandırılmak üzere evinin balkonunda plastik ve kağıt çöpleri biriktiriyor.

Emine Erdoğan’ın “Sıfır atık projesi” çağrısından etkilenen Sivaslı ev hanımı, üç çocuk annesi Emel Karagöz Uzun (44), projeye destek vermek üzere topladığı kağıt ve plastik çöpleri biriktirecek yer bulamayınca evinin balkonunu kullandı.

Uzun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın “Sıfır atık projesi” çağrısına uyarak atık biriktirmeye başladığını söyledi. Uzun, “Buradaki tek amacım, üç çocuk annesi olarak topluma vermem gereken bir sorumluluk mesajı veya toplumsal duyarlılık bilincini arttırmaktır. Bu proje çalışmam çocuklarım içinde örnek oldu. Çünkü onlar dahi ellerinde bulunan kağıtları hangi poşete koyacaklarını bana soruyorlar. Tabi ki önemli olan bunları toplamak değil, toplanan bunları geri dönüşüme sağlamaktır. Bunun tüm kadınlara örnek olmasını istiyorum” dedi.

Yapılan ayrıştırma işinin zor olmadığını söyleyen Uzun, “Bu benim için zevkle yaptığım bir iş. Çünkü öncelikle içinde bulunan kağıtları ayrı poşete, metalleri ayrı yere, sıvı yağları kutuya koyarak güzel bir ayrışım yapıyorum. İnanıyorum ki bu yapılan ayrıştırmanın ilgili yerlere teslim edilmesiyle biz halka dönüşü daha güzel olacağını düşünüyorum” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...