'Zeynepler Ölmesin'

Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Eda Bayar, tüm Türkiye çocuklarının sesi oldu ve her yerde yaşanması muhtemel konuya dikkat çekti.

'Zeynepler Ölmesin' Genel

Geçtiğimiz hafta Elazığ’da kaldırımda yürürken bir inşaattan başına tahta kalıbı düşmesiyle hayatını kaybeden 7 yaşındaki Zeynep’in hayatını kaybettiği haberini gördüğünü yaşadığı büyük üzüntüyü dile getirdi. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Esnaf seminerinde programda olmamasına rağmen büyüklerinden rica ederek sahneye çıktı ve Başkan Bayar, “Daha çok yeni bir başkanım önceki hafta Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisimizi kurduk ve aldığımız kararlardan biride inşaat yapılan alanların biz çocuklar için tehlike arz ettiği ve güvenlik tedbirlerinin yeteri kadar alınmamasıydı. Biz her konuya çocuk gözüyle bakıyoruz. Bu sebepten dolayı fikirlerimize lütfen önem verin. Biz sizin çocuklarınızız, biz tehlikelerden habersiziz unutmayın İnşaat alanlarından yürüyerek; eğitimim için okula gitmek, eve ekmek almak için bakkala gitmek, sosyal hakkım olan parka girmek, ihtiyacım olan kalem için kırtasiyeye gitmek zorunda kalabiliyorum. İnşaat alanına şerit çekilmemişse, güvenlik bariyeri yapılmamışsa ben bir çocuğum güvenli olduğunu düşünüp yürümeye devam edebilirim. Ben bir çocuğum kafamı kaldırıp yukardaki kalası, tehlike arz eden demiri, tuğlayı göremeye bilirim. Ben çocuğum, ne benim nede bir arkadaşımın kafasına düşen demirle, kalasla tuğlayla ölmesini istemiyorum Olası bir durumda siz büyüklerim ve yetkililer, bunun hesabını verebilecek misiniz? Soruyorum! Sorun her neyse ama bir an önce çözüme kavuşturmalı. Zeynepler ölmesin” dedi.

Yaşanan üzücü olayın görsellerini de hazırlayan ve büyüklerine sunan Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Eda Bayar, salondaki herkese duygulu anlar yaşattı ve büyüklerinden bu konuda dikkat etmelerini ve çevrelerindekilerini uyarmalarını. Yaptırım yasalarının gerekirse çok daha büyük cezaların olması gerektiğine vurgu yaptı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...