Mardin’deki SPL hastasına, Diyarbakır’dan akülü sandalye

Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Mardin'in Savur ilçesinde yaşayan SPL hastası gencin akülü sandalye ihtiyacını karşıladı.

Mardin’deki SPL hastasına, Diyarbakır’dan akülü sandalye
Diyarbakır
Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Mardin’in Savur ilçesinde yaşayan SPL hastası gencin akülü sandalye ihtiyacını karşıladı.

Savur’da yaşayan 24 yaşındaki SPL hastası Süleyman Ayaz’ın yakınları, Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şenay Çalışır ile iletişime geçerek maddi durumlarının olmadığını ve akülü araca ihtiyaçlarının olduğunu iletti. Bunu, sosyal medya üzerinden paylaşan Çalışır’a bir yardımsever dönüş yaparak akülü sandalyeyi alacağını belirtti. Geçtiğimiz gün Diyarbakır’a gelen SPL hastası Ayaz ve yakınları, Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde bulunan akülü arabalarını alarak memleketlerine geri döndü.

Çalışır, derneklerinin kuruluş amacının kelebek çocuk ve ailelerine yardım olduğunu fakat zor durumda olan ailelere de yardım ettiklerini söyledi. Çalışır, “Bizim için herkes çok önemlidir. SPL hastası Ayaz’ın akülü sandalyeye ihtiyacı vardı ve bunu temin ettik. Yardım çalışmalarımız devam edecek” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...