Bulvar ve caddeler ağaçlandırılıyor

Daha yeşil bir Elazığ hedefleyen Elazığ Belediyesi, park, bahçe, bulvar ve caddeleri ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor.

Bulvar ve caddeler ağaçlandırılıyor Güncel

Kent estetiğine katkı sağlamak amacıyla mevsimlik çiçeklerle her dönem apayrı bir güzelliğe bürünen bulvar, cadde ve sokaklar, dikilen ağaçlarla da şehrin nefes almasına katkı sağlıyor.

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda, Alparslan Türkeş Bulvarı orta refüjüne 75 adet çınar, 150 adet mavi selvi, Doğukent Mahallesi Itri Caddesi’nde 104 adet Ligustrum ağacı, Ataşehir Mahallesi İmam Efendi Bulvarı ve Güney  Çevre Yolu bağlantılarına 4 bin 754 adet yayılıcı ardıç, 2 bin 200 adet Berberis bitkisi ve 80 adet çınar ağacı dikimi gerçekleştirildi. Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan parklarla, Sürsürü Mahallesi Halit Hocaefendi Bulvarı’nda da ağaç dikimi gerçekleştiren ekipler, şehrin muhtelif noktalarında çalışmalarını sürdürüyor.

Nefes alan bir Elazığ hedefleyen Elazığ Belediyesi, Zübeyde Hanım Caddesi’nde 45 çınar ağacı ile 35 adet altuni piramit mazı ağacı dikmişti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom