Rektör Gül: “En iyi 6 hastane içinde yer alıyoruz”

Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Tıp Fakültesi Hastanelerinin Türkiye'nin en iyi 6 hastanesi içinde yer aldığını belirterek, Gayemiz ve çabamız bölgenin referans hastanesi olan hastanelerimizi en iyi seviyeye getirmektir dedi.

Rektör Gül: “En iyi 6 hastane içinde yer alıyoruz”
Diyarbakır
Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Tıp Fakültesi Hastanelerinin Türkiye’nin en iyi 6 hastanesi içinde yer aldığını belirterek, “Gayemiz ve çabamız bölgenin referans hastanesi olan hastanelerimizi en iyi seviyeye getirmektir” dedi.

DÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri İkinci Genel Kurul Toplantısı Rektör Prof. Dr. Talip Gül Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda birinci Genel Kurul Toplantısında alınan kararlarlarla ilgili yapılan çalışmalar gözden geçirildi. Yeni çalışmalar hakkında bilgi verildi. Toplantının açış konuşmasını yapan Rektör Gül, yönetim olarak hastaneye önem verdiklerini belirterek, “Hastanelerimizin iki işlevi vardır. Birinci işlevi eğitim, ikinci işlevi de hastalara hizmettir. Yaklaşık 1,5 yıldır yönetimdeyiz. Hastanelerimiz bu 1,5 yıl içerisinde çok şeyler başardı. Yeni üniteler, yeni ameliyathaneler açıldı ve yeni ameliyatlar yapılmaya başlandı. Ülkemiz genelindeki hastanelerde ve üniversite hastanelerinde ne hizmet veriliyorsa hastanelerimizde de o hizmetlerin tümü veriliyor.

Hastanelerimiz yönetimi 7/24 saat çalışarak çok işler başardı. Hizmet açısından, finansman açısından Türkiye’de en iyi 6 hastane içersindeyiz. Ülke genelinde 44 üniversite, devlete borcu nedeniyle finansman sıkıntısı çekiyor. Çok şükür biz bu konuda iyi durumdayız. Bu da ekibimizin hizmet ve gayretiyle gerçekleşmiştir. Gayemiz ve çabamız bölgenin referans hastanesi olan hastanelerimizi en iyi seviyeye getirmektir. Bu başarılı çalışmalarından dolayı hastane yönetimine ve ekibine teşekkür ederim” dedi.“TSE 2015 belgesini aldık”

Toplantıda gündem ile ilgili konuşma yapan Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu ise, üst yönetimin çalışmaları kapsamında idari, mali ve teknik çalışmalar ile 2017 yılı içerisinde yapılan ve 2018 yılı içerisinde yapılacak olan projeler hakkında da açıklamalarda bulundu. Kalite çalışmaları ve hastanelerinin aldıkları başarı belgeleri, bilimsel ödüller ve TSE kalite belgeleri hakkında da bilgi veren Kadiroğlu, “Bu başarılar, kalite komisyonumuz önderliğinde tüm hastane çalışanlarımızın benimsemesi ile gerçekleştirilmiştir. Kasım ayında yapılan sağlıkta Kalite de alınan belge ile Sağlık Turizmi unvanını hak etmiş sayılırız. Demek ki iyi düşündüğümüzde, neyi niçin yaptığımızı planladığımızda başarı da gelir” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...