Vali Zorluoğlu İl Özel İdaresini ziyaret etti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu İl Özel İdaresini ziyaret ederek Özel İdarenin 2015 yılında yaptığı çalışmalar ve devam eden projeleri hakkında bilgi aldı.

Vali Zorluoğlu İl Özel İdaresini ziyaret etti Güncel

Vali Zorluoğlu İl Özel İdaresine gelişinde İl Genel Meclis Başkanı Metin Baki Ölçücü ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu tarafından karşılandı.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapılan toplantıda Vali Yardımcısı Haluk Çakmak, meclis üyeleri, genel sekreter yardımcıları ile birim müdürleri de hazır bulundular.

Toplantıda kurumun faaliyetleri hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, 2. İŞGEM Projesi, İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi Yeni Binası, Elazığ Hükümet Konağı, Arıcak Hükümet Konağı, Sivrice Hükümet Konağı, Sivrice Arıtma Tesisine Güneş Enerji Sistemi Kurulması, Sivrice İlçe ve Hazar Gölü Çevresi Hali Hazır ve İmar Planı Hazırlanması, Merkez İlçe 135 Köyde Çöp Toplama Projesi, Coğrafi Bilgi Sistemi Kurulması, Köylere MOBESE Sistemi Kurulması, Harput Okuma Evi ve 2 Adet Harput Evi işlerinin yanında Özel İdarenin yürüttüğü yol, asfalt, bakım onarım, sulama gibi bütün işlerinde gerçekleşme oranları, bütçe ve ödenek durumları hakkında bilgiler verdi.

Vali Zorluoğlu: Özel İdarenin Çalışmalarını Başarılı Buluyorum

Toplantının sonunda bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu ise şunları söyledi, “İlçe ziyaretlerimizde İl Genel Meclisi üyelerimizle beraber ilçelerde muhtarlarla toplantılar yaptık. Bu toplantılarda memnuniyetle gördük ki köylerdeki alt yapı meseleleri büyük oranda çözülmüş durumda. Cumhuriyet tarihinin en önemli kırsal kalkınma programı olan KÖYDES ödenekleri marifetiyle köylerimizin içme suyu ve yol sorununu büyük oranda çözüldüğünü, Elazığ’da KÖYDES programının son derece başarılı bir şekilde uygulandığını memnuniyetle ifade ediyorum. Tabi KÖYDES bundan sonra da devam edecek ve özellikle yeni asfalt yapımları, yapılmış olan asfaltların onarımı ve içme suyu yetersiz olan köylerde yeni içme suyu kaynakları ilave edilmesi söz konusu olacaktır. Bunun yanında İl Özel İdaremizin kendi öz kaynaklarıyla da KÖYDES programına paralel bir şekilde köylerimizin alt yapı sorunlarının çözümünde önemli işler yaptığını da memnuniyetle gördük.

Bundan yaklaşık 10-15 sene önce bu bölgede kaymakamlık yaptığım zamanlarda köylere gittiğimde muhtarlarımız, köylülerimiz özellikle su ve yol konusunda çok müşteki olurlar, bize bu iki meseleyi getirirlerdi. Şimdi ise bunlardan ziyade başka bazı sorunları bize iletmekteler. Demek ki köylerimizin en temel sorunlarından olan yol ve içme suyu meselesinin büyük oranda çözmüşüz. Tabi eksiklerimiz var, Özel İdaremizin kaynaklarıyla ve KÖYDES programı çerçevesinde eksiklikleri bu yıl ve önümüzdeki yıllarda tamamlayacağız. Özel İdaremizin kaynakları elbette ki sınırlıdır. Biz de Valilik olarak bir taraftan genel bütçeden ek kaynaklar temin etmeye çalışıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından, İlbank’tan, DAP’tan, Kalkınma Bakanlığı’ndan ciddi sayılabilecek kaynaklar temin ettik ve bu kaynakları da Özel İdaremizin görev alanına giren işlerinde kullanmaya gayret gösteriyoruz.

Özel İdaremiz 2015 yılında programını büyük oranda tamamladı. Ufak tefek sıkıntılar olmuş olabilir ama geneli itibariyle çalışmaları başarılı buluyorum. Bu çalışmalarının başarılı bir şekilde yerine getirilmesinde başta Meclis Başkanımız ve Meclis Üyelerimiz olmak üzere İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize ve genel sekreter yardımcılarımıza, şube müdürlerimize, mühendisinden yardımcı hizmet personeline kadar tüm personelime teşekkür ediyorum.

2016 yılı bütçesi ve yatırım programını bu ay içerisinde İl Genel Meclisinde kabul edilecek.  İnşallah 2016 yılında 2015 yılında yaptığımızdan daha fazlasını yapmayı hedefliyoruz”. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom