‘Yerel Yönetimlerde Halkla İlişkiler’ eğitimi

Yeşilyurt Belediyesi personeline yerel yönetimlerde Halkla İlişkiler konulu eğitim semineri verilerek, iletişim stratejisi, personellerin halkla ilişkilerde tutumu ve kaliteli yönetim konuları anlatıldı.

‘Yerel Yönetimlerde Halkla İlişkiler’ eğitimi
Malatya
Yeşilyurt Belediyesi personeline "yerel yönetimlerde Halkla İlişkiler" konulu eğitim semineri verilerek, iletişim stratejisi, personellerin halkla ilişkilerde tutumu ve kaliteli yönetim konuları anlatıldı.

Yeşilyurt Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından personele yönelik ‘Yerel Yönetimlerde Halkla İlişkiler’ başlığı altında düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Seminerinde Yeşilyurt Belediyesinin kent sakinleriyle iletişim stratejisi, personellerin halkla ilişkilerdeki tutumu ve kaliteli yönetim üzerine eğitimler verildi. Medeniyet ve Sanat Araştırmalar Merkezinde gerçekleşen Hizmet İçi Eğitim Seminerinde sunum yapan İnönü Üniversitesi Battalgazi Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Cumali Aydoğan, halkla ilişkiler ve iletişim, halkın görüşlerini belirlemede yol ve yöntemler, halka dönük yönetim anlayışı, kamu personelinin etik davranışı ve ilkeleri, halkla ilişkilerde ortaya çıkan sorunlar ve çözüm yolları ile kaliteli yönetim için yapılması gerekenleri anlattı. Vatandaşlarla sürekli iç içe olan bir kurum olarak halkla ilişkilere ciddi önem verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, “Yeşilyurt Belediyesi olarak vatandaşlarımızla aramızdaki iletişimin güçlü kılınmasına her zaman önem veriyoruz. Yapılan hizmet ve yatırımları tam anlamı ile halkla paylaşmalı ve anlatmaya önem veren bir hizmet anlayışımızdır ancak bunu daha güçlü hale getirmemiz gerekiyor. Halkla anlatmak bir bakıma halka hesap vermektir. Hizmetlerimizin ana hedef kitlesini oluşturan kent sakinlerimizle şeffaflık anlayışı temelinde sürekli ve etkili bir iletişimle birlikte başarılı bir iletişim stratejisini yakalayabiliriz. Hemşehrilerimize en yakın hizmet birimi olan yerel yönetimlerin, halkı memnun ve mutlu etme, onun güvenini ve desteğini kazanma gibi vazgeçilmez sorumlulukları vardır. Hiç şüphesiz halkla ilişkilerin güçlü kılınması için etkili iletişim kanallarının güçlü, diri ve canlı tutulmasından gerekmektedir. Bunu da motivasyonu yüksek, iletişim becerilerine ve takım bilincine sahip personellerle sağlayabiliriz. Bu eğitimler, personelimizin yeni bilgiler öğrenmesine katkı sunarken, halkla olan ilişkilerimizin daha başarılı olmasına zemin oluşturmaktadır. İlçemizde ikamet eden bütün vatandaşlarımızla aramızda kurduğumuz iletişim ve hesap verebilme mekanizmasını her daim güçlü tutmak adına, bu iletişimi sağlayan personellerimizin eğitimine önem veriyoruz. ‘Yerel Yönetimlerde Halkla İlişkiler’ başlığı altında düzenlediğimiz eğitim çalışmasında sunum yapan Cumali Aydoğan hocamıza ise çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...