Suriyeli mültecilere soba ve odun yardımı

Elazığ İlim Hizmetleri Yardımlaşma ve Araştırma Derneği (İHYA-DER), Elazığ’da bulunan Suriyeli mültecilere soba ve odun yardımında bulundu.

Suriyeli mültecilere soba ve odun yardımı Güncel

İHYA-DER Elazığ Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Zülfü Öztürk, “Hayırsever bir iş adamının bize nakit olarak vermiş olduğu paradan borularıyla beraber 95 adet soba ve 10 ton odun alarak Suriyeli muhacir kardeşlerimizi ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösteriyoruz. Peygamber efendimiz ashabının ensar muhacir kardeşliği dillere destandır. Bizler her ne kadar bu kurumu bu ensar muhacir kardeşliğini tam olarak gerçekleştiren onların yolunda gitme adına bir nebzede olsa onları takip ederek bu kurumu bu asırda tekrar oluşturma tekrar canlandırmaya çaba gösteriyoruz” dedi.

“LÜTFEN SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİ UNUTMAYALIM”
Suriyeli vatandaşları unutulmaması ve sahipsiz bırakılmaması gerektiğini vurgulayan Öztürk, “Bizler sıcak yuvalarında yatarken yediğimiz içtiğimiz en güzel yemekler varken bu kardeşlerimiz maalesef ciddi manada sıkıntı çekmektedirler. Olaya bide şu açıdan bakarsak şuan bizler onların konumunda olabilirdik. Bu yardımı bizler değil de onlar bize yapmış olabilirlerdi. Bu açıdan bakarsak olaya daha hassas, daha ciddiyetle yaklaşmış oluruz. İşin birde ahiret boyutu vardır ki eğer bizler bugün bu kardeşlerimizi burada sahipsiz bırakırsak bugün burada bunları görmezden gelirsek, Allah muhafaza alemlerin rabbi de bizi mahşerde unutacaktır. Bizi görmezden gelecektir ki bizim için asıl felaket odur. Rabbimiz bu tür durumlardan bizleri inşallah muhafaza eylesin. Bizler son olarak Yeni İhya-Der olarak buradan hayır sahiplerine şu çağrıda bulunuyoruz ki, lütfen bu kardeşlerimizi unutmayalım” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

mustafa ersoz @soru oneri

29 Kasım 2015 00:24

Oncelikle yardim yapan hayir severler insanlar ve yardimda kimin zerre kadar payi varsa allah razi olsun. Ama bi dileģim ve bi isteģim var ben elaziģ hicret mahhallesinde muhtarliģa baģli sosyal tesislerinde suriyeli aillelere 3 senedir elimizden geldiģi kadar destek olduk olmaya çaliştik. Gunde iki oģun yemek kahvalti çocuklara eģitim hatta ve hatta saçlarini kesiyoduk banyolarini yaptiriyoduk. Isteģim mahallemizde halen çadirda kalan suriyeli aileler ve çocuklar var. Sosyal tesislerimizde kalan aileler var. Bunlarin da yardima ihtiyaçlari var. Sizden ricam hicret mahhallesin de ki sosyal tesislerini bi ziyaret etmeniz gerçekten allah rizasi için hayir sever insanlarimizi davet ediyorum gelip gorsunler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom