Yapı kullanma izin belgesi olmayanlar dikkat!

Elazığ Belediyesi, yapı kullanma izin belgesi alamadıkları için mağduriyet yaşayan vatandaşların sorunlarının çözümü amacıyla hayata geçirdiği yeni düzenlemeye ilişkin başvuru süresi, 31 Aralık 2015 tarihinde sona erecek.

Yapı kullanma izin belgesi olmayanlar dikkat! Güncel

Elazığ Belediyesi, bazı binalarda yapı kullanma izin belgesi alamayan vatandaşların su, elektrik, doğalgaz vb. konularda yaşadıkları sorunları gidermek ve yapı kullanma izin belgesi alınamadığı için işyeri açma ruhsatı alamama durumlarını ortadan kaldırmak için Belediye Meclisi'nde Mayıs 2015 tarihinde oy çokluğuyla alınan karar doğrultusunda yapılacak başvurular için belirlenen sürenin sonuna geliniyor.

Vatandaşların mağduriyetini gidermek ve 2023 ve 2050 vizyonuna yakışır sorunsuz bir imar planı oluşturmak amacıyla gerçekleştirilecek düzenleme, uygulamaya yönelik Meclis kararının alındığı tarih olan Mayıs 2015’e kadar fiziksel olarak tamamlandığı halde yapı kullanma izin belgesi alamamış yapıları kapsıyor.

Müracaatların, parsel bazında Elazığ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne yapılacağı düzenlemeye ilişkin bedeller ise 5 taksit halinde ödenecek. Vatandaşlar, alınacak emsal artışı hakkıyla, iskân başvurusunda bulunabilecekler. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom