KUDAKA Yönetim Kurulu Erzincan’da toplandı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 94. Yönetim Kurulu Toplantısı, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Erzincan'da gerçekleştirildi.

KUDAKA Yönetim Kurulu Erzincan’da toplandı
Erzurum
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 94. Yönetim Kurulu Toplantısı, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Erzincan’da gerçekleştirildi.

KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen’in, Ajansın mevcut çalışmaları ve planlanan faaliyetlerine ilişkin olarak Yönetim Kurulu üyelerine yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından Vali Azizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Ajans tarafından 2017 yılında kar amacı güden kuruluşlara yönelik olarak 7 milyon TL bütçeli “Turizmin ve Üretimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı”, kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik 5 milyon TL bütçeli “Sosyal Altyapının ve Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı” ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik 4 milyon TL bütçeli “Yerel Kapasitenin Geliştirilmesi Mali Destek programı” olmak üzere toplamda 16 milyon TL bütçeli proje teklif çağrısına çıkılmasına, Bölgenin turizm potansiyellerinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımının yapılması ve bölgenin önemli bir turistik destinasyon haline gelmesi amacıyla 05-08 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan HESTOUREX Dünya Spor ve Sağlık Turizmi Kongre ve Fuarı’na bölge adına katılım sağlanmasına, Ajans tarafından hazırlanan 2018 yılı Erzurum, Erzincan, Bayburt il yatırım destek ve tanıtım stratejilerinin onaylanmasına karar verildi.

Dilek ve temennilerin ardından sona eren toplantıya, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayati Gürkan, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Seyhan katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...