Kayapınar’da 2 bin 208 hane ziyaret edildi

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesince yürütülen Hızır Projesi çerçevesinde 2 bin 208 hane ziyaret edildi.

Kayapınar’da 2 bin 208 hane ziyaret edildi
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesince yürütülen “Hızır Projesi” çerçevesinde 2 bin 208 hane ziyaret edildi.

İlçedeki tüm vatandaşların evlerinde ziyaret edilerek kamu hizmetleri noktasında fikir alışverişinde bulunulması ve herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediyesi tarafından başlatılan Kayapınar Hızır Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında 3’erli gruplar halinde 10 inceleme ekibi ile ziyaretlerini gerçekleştiren “Kayapınar Hızır” personelleri şimdiye kadar 2 bin 208 haneyi ziyaret etti. Ziyaret ettikleri evlerde büyük bir memnuniyet ile karşılanan personeller yapmış olduğu tespitler neticesinde ihtiyaç sahibi ailelerimize yardımlar ulaştırılmaya başlandı. Kayapınar Hızır Uygulama ekipleri tarafından tekrar kapıları çalınan gıda, kırtasiye ve tekerlekli sandalye gibi yardımları kendilerine ulaştırılan 117 aile, ilk defa hayata geçirilen projeden duydukları memnuniyeti ifade ederek, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı’ya ve proje ekibine teşekkür etti.

Balcı, Kayapınar Hızır projesinin katılımcı ve sosyal belediyecilik açısında çok önemli olduğunu ifade ederek, proje ile bir yandan Kayapınarlı vatandaşların kapılarına kadar gittiklerini, evlerinde misafir olduklarını ve bir yandan da ihtiyaç sahibi ailelerimize destek olduklarını belirtti. Balcı, “Kayapınar Hızır Projesi ile ilçemizdeki 64 bin hanenin tamamının kapısı çalacak, evlerine ve gönüllerine misafir olacağız. Bu sayede hem vatandaşlarımızın bizden beklentilerini öğrenecek hem de ihtiyaç sahibi ailelerimizin taleplerini karşılayacağız” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...