Görme engelli Eyüp’ün tek isteği sigortalı bir iş

Kahramanmaraş'ta balon satarak ekmek parasını kazanan görme engelli Eyüp Aslan'ın tek isteği sigortalı ve güvenceli bir işte çalışmak.

Görme engelli Eyüp’ün tek isteği sigortalı bir iş
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta balon satarak ekmek parasını kazanan görme engelli Eyüp Aslan’ın tek isteği sigortalı ve güvenceli bir işte çalışmak.

Doğuştan görme engelli olan Eyüp Aslan, 25 yıldır hayata bağlı bir şekilde yaşıyor. Evinde bulunan çeşitli elektronik eşyalarla oynayarak vakit geçiren Aslan, günün büyük bölümünü balon satarak geçiriyor. Sigortalı bir işte çalışmak istediğini söyleyen Aslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’dan iş için destek istedi.

Tanesini 50 kuruştan sattığı balonlar sayesinde cep harçlığını çıkartan Eyüp Aslan, engellilerin topluma kazandırılmasını isterken, görme engellileri anlamak isteyen insanların kitap okumalarını önerdi. Aslan, “Benim hayatım normal insanların yaşantısı gibidir. Evimde sabahleyin kalkarım, çarşıya inerim önce birkaç parça meyvemi yerim ardından balonlarımı alırım. İşe başlar ve balonlarımı satmaya çalışırım. İyi kötü satışlarımız da oluyor, Allah nasip ederse de ekmek paramızı kazanırız" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...