Diyarbakır’daki saldırının detayları ortaya çıktı

Diyarbakır'da dün akşam düzenlenen el yapımı patlayıcı ve el bombalı saldırının detayları ortaya çıktı. Saldırıyı düzenleyen teröristlerin bölgeye attığı ses bombası ile polis ekiplerini tuzağa çekip, sonra el bombası attıkları tespit edildi. Ses üzerine bölgeye gelen polis ekiplerine teröristler tarafından atılan el bombasının şans eseri patlamaması büyük bir faciayı önledi, teröristlerin de tuzağı ellerinde patladı.

Diyarbakır’daki saldırının detayları ortaya çıktı
Diyarbakır
Diyarbakır’da dün akşam düzenlenen el yapımı patlayıcı ve el bombalı saldırının detayları ortaya çıktı. Saldırıyı düzenleyen teröristlerin bölgeye attığı ses bombası ile polis ekiplerini tuzağa çekip, sonra el bombası attıkları tespit edildi. Ses üzerine bölgeye gelen polis ekiplerine teröristler tarafından atılan el bombasının şans eseri patlamaması büyük bir faciayı önledi, teröristlerin de tuzağı ellerinde patladı.

Olay, dün saat 21.00 sıralarında merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi’nde bulunan DEDAŞ Tahsilat Şubesi’nde meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, polis ekiplerine tuzak kurmak için plan yapan ve sayıları henüz tespit edilemeyen teröristler şube yerleşkesine önce el yapımı patlayıcı atarak polis ekiplerini bölgeye çekti. Gelen polis ekiplerine de el bombası atıldı. El bombasının patlamaması olası bir faciayı önledi. Polis ekiplerini tuzağa çekerek el bombalı saldırı yapan teröristler ise gecenin karanlığından faydalanarak kaçtı. Bölgeye gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri aldıktan sonra olay yerine çağrılan bomba imha uzmanları tarafından el bombası etkisiz hale getirildi. Can kaybı ve yaralananın olmadığı olayın ardından bölgede operasyon başlatıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...