Kahta ezan yarışmasında Adıyaman birincisi oldu

Adıyaman'ın Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi ezan yarışmasında il birincisi oldu.

Kahta ezan yarışmasında Adıyaman birincisi oldu
Adıyaman
Adıyaman’ın Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi ezan yarışmasında il birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün imam hatip liseleri arasında düzenlediği “Kuran’ın genç muhafızları” hafızlık ve “Genç Bilaller” ezan okuma güzel okuma yarışmaları Adıyaman Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda, Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesi organizasyonunda yapıldı. Adıyaman Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Kuran’ın Genç Muhafızları’ hafızlık ve ‘Genç Bilaller’ ezan okuma yarışmasına 13 aday katıldı. Adaylardan Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Yücekaya 13 aday arasında daha güzel ezan okuyarak il birinciliğini elde etti. Safvan Anadolu İHL öğrencisi Furkan Maçin ikinciliği elde ederken, Adıyaman Anadolu İHL öğrencisi ise üçüncü oldu. Dereceye giren yarışmacılara Vali Yardımcısı Adem Kaya tarafından hediyeleri takdim edildi. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Yarışmayla ilgili konuşan Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Asım Kabak, “Okulumuzu ezan okuma yarışmasında il birincisi yapan öğrencimiz Mustafa Yücekaya’yı tebrik ediyorum. İkinci dönem yapılacak bölge yarışmasında Adıyaman ilimizi iyi temsil ederek derece yapmasını bekliyoruz. Ayrıca öğrencimizin bölge birincisi olmasında yoğun emek ve çabaları olan meslek dersleri öğretmenimiz Ahmet Çevik ve Halil Ödemiş hocalarımız başta olmak üzere bütün öğretmen arkadaşlara, ailesine ve yarışmanın ev sahipliğini yapan Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesi idarecilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmaya Vali Yardımcısı Adem Kaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı Mehmet Altındal ile Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Ramazan Kurkut, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...