Tunceli’de "Ağaç kesme, fidan dik" kampanyası

Tunceli'de yıl başı öncesi Ağaç kesme, fidan dik kampanyası kapsamında bin adet fidan dağıtıldı.

Tunceli’de Tunceli
Tunceli’de yıl başı öncesi "Ağaç kesme, fidan dik" kampanyası kapsamında bin adet fidan dağıtıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın "Ağaç kesme, fidan dik" kampanyası kapsamında Tunceli’de Cumhuriyet Caddesi üzerinde fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Tunceli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, vatandaşlara ücretsiz olarak bin adet sedir ve karaçam fidanı dağıtıldı.

81 ilde uygulanan "Ağaç kesme, fidan dik" projesi kapsamında sedir ve kara çam fidanlarının ücretsiz dağıtıldığını belirten Tunceli Orman İşletme Müdürü Özcan Yüksel, "Genel müdürlüğümüzce yapılan çalışmaya bizler de il müdürlüğümüz olarak destek verdik. İl merkezimizde yaklaşık bin vatandaşımıza tüplü sedir ve kara çam fidanları dağıttık. Amacımız ormanlık alanlarımızın tahribatını önlemek, vatandaşlarımıza fidan dikme alışkanlığı kazandırmak" dedi.

Tuncelilerin doğa konusunda oldukça duyarlı olduğunu da aktaran Yüksel, vatandaşların fidan dağıtımına ilgisinin yoğun olduğunu kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...