Vali Gül, Ozanlar Müzesi’ni gezdi

Sivas Valisi Davut Gül, Anadolu'nun en değerli ozanlarının büstlerinin yer aldığı Ozanlar Müzesi'ni gezdi.

Vali Gül, Ozanlar Müzesi’ni gezdi
Sivas
Sivas Valisi Davut Gül, Anadolu’nun en değerli ozanlarının büstlerinin yer aldığı Ozanlar Müzesi’ni gezdi.

Bağlama ustası Şentürk İyidoğan’ın açtığı Ozanlar Müzesi ve 4 Eylül Sanayi Sitesi’nde bulunan müzede Aşık Veysel’den Pir Sultan Abdal’a, Neşet Ertaş’tan Muzaffer Sarısözen’e, Ruhsati Baba’dan, Harabi’ye kadar birçok ozanın heykeli ve kullandıkları sazlar bulunuyor. Ziyaretçilerin ozanların kendi seslerinden türküleri de dinleme fırsatı bulabildiği müzeyi ziyaret eden Vali Davut Gül, müze içinde bulunan ozanların minyatürlerini inceleyerek İyidoğan’dan müze hakkında bilgi aldı.

İyidoğan, müzenin inşasında Fazıl Say, Arif ve Tolga Sağ, Cengiz Özkan, Erdal Erzincan gibi pek çok sanatçının destek olduğunu ve müzenin daha iyi hale getirmesi için çalıştıklarını söyledi.

Vali Gül ise müzeyi çok beğendiğini ve önemli bir çalışmaya imza atıldığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...