Elazığ'da 'Ağaç kesme fidan dik' kampanyası

Elazığ'da 'Ağaç kesme fidan dik' kampanyası kapsamında 4 bin fidan ücretsiz olarak dağıtıldı.

Elazığ'da  'Ağaç kesme fidan dik' kampanyası Güncel

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın "Ağaç kesme, fidan dik" kampanyası kapsamında Elazığ 4 bin adet kara servi, fıstıkçamı, badem, dut ve karaçam fidanı dağıtıldı. Vatandaşların yoğun ilgili gösterdiği fidan dağıtım kampanyasında fidanlar kısa sürede tükendi.

Elazığ Orman Bölge Müdürü Yardımcısı Sait Sağlam, müdürlükleri tarafından ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 2003 - 2017 yılları arasında 906 bin 551 dekar alanda yaklaşık 64 milyon fidan dikildiğini kaydetti.

Bu yıl Elazığ’da 8 milyon 700 bin fidan üretildiğini aktaran Sağlam," Pazar akşamı yılbaşı ve bazı vatandaşlar çam ağaçlarını keserek süsleme olarak kullanıyor. Bu yanlışın önüne geçmek için vatandaşlarımıza ücretsiz fidan dağıtıyoruz. Vatandaşlarımızın yılbaşı vesilesiyle dağıttığımız fidanları uygun bir yere dikip sevgiyle büyütmesini istiyoruz. Orman varlığımızı yükseltmek için bir seferberlik halindeyiz”ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...