Öğrencilere yönelik güvenli internet kullanımı semineri verildi

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince okul öğrencilerine güvenli internet kullanımı semineri verildi.

Öğrencilere yönelik güvenli internet kullanımı semineri verildi
Adıyaman
Adıyaman’ın Sincik ilçesinde Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince okul öğrencilerine güvenli internet kullanımı semineri verildi.

Sincik ilçe merkezinde bulunan okullarda eğitim gören öğrencilere yönelik olarak verilen seminerde, internet kullanımının çocuklar üzerindeki zararlı etkileri ve muhtemel riskler anlatılarak, internet kullanırken güvenlikleri için alacakları basit önlemlere yer verildi. Özellikle sosyal paylaşım sitelerindeki risklere değinilen seminerde, öğrencilere fotoğraf, yer bildirimi ve kişisel özelliklerin paylaşımında dikkatli olunması gerektiği hatırlatıldı. Sosyal paylaşım sitelerinde çok fazla özel bilgi ile özel fotoğraf paylaşılması sonucu, bu tür bilgilerin kötü niyetli insanların eline geçmesi durumunda karşılaşabilecekleri sorunlar hakkında da bilgi verilirken, interneti mutlaka ailelerinin bilgisi ve kontrolü dahilinde kullanmaları gerektiği belirtildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler