590 Kursiyer çiftçi sertifikalarını aldı

Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2017 yılı içerisinde çiftçilere yönelik düzenlenen 18 farklı kursa katılan kursiyer çiftçilere sertifikaları verildi.

590 Kursiyer çiftçi sertifikalarını aldı
Adıyaman
Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2017 yılı içerisinde çiftçilere yönelik düzenlenen 18 farklı kursa katılan kursiyer çiftçilere sertifikaları verildi.

Arı yetiştiriciliği, budama, meyve bahçelerinde budama, süt sığır yetiştiriciliği, sürü yönetimi elemanı ve ana arı yetiştiriciliği gibi 18 farklı kursta kurs gören 590 kursiyer çiftçi düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ek binasında düzenlenen sertifika töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, “Bakanlığımızca 2016 yılında uygulamaya konulan Genç Çiftçi Projesi ile 2016 yılı içinde ilimizde 325 proje için 6 Milyon 750 bin TL, 2017 yılında da 251 projeye 7 Milyon 530 bin TL hibe desteği ödemesi ile genel toplamda 476 projeye 14 Milyon 380 Bin TL hibe ödemesi gerçekleştirilmiştir. Projeleri onaylanarak destek almaya hak kazanan çiftçilerimiz il müdürlüğümüz personelleri tarafından proje konuları ile ilgili eğitime alınmışlardır. Projeler kapsamında 18 çiftçi eğitim kursu açılmış ve toplamda 590 çiftliğimiz sertifika almaya hak kazanmışlardır” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Adıyaman Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç ise, kursiyer çiftçilere başarılar dileyerek projelerde emeği geçenlere teşekkür ettiklerini dile getirdi. Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kursiyer çiftçilere sertifikaları verildi.

Sertifika törenine Adıyaman Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındağ ve kursiyerler katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...