Yeşilay alkol konusunda uyardı

Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, Yılbaşı gecesi alkol tüketilmesiyle ilgili uyarıda bulundu.

Yeşilay alkol konusunda uyardı
Adıyaman
Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, Yılbaşı gecesi alkol tüketilmesiyle ilgili uyarıda bulundu.

Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, yılbaşı gecesinin alkol kullanımını artırdığını belirterek, alkolden uzak durulması uyarısında bulundu.

Hakan Özöncel, alkolün sağlığa verdiği zararların yanı sıra yol açtığı sorunların da acı verici olduğuna değinerek, yılbaşı kutlamalarında alkolden kaynaklanan kaza, şiddet ve taciz görüntüleriyle karşılaşmamak için vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti.

Hakan Özöncel, kendisini "sosyal içici" olarak gören birçok kişinin, düzenli olarak içtiği alkol miktarı nedeniyle sağlığını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu ve bu kişilerin bağımlılık yolunda hızla ilerlediğini belirtti.

Alkol tüketimi üzerine kurulu birçok sosyal etkinliğin alkolün sosyal ilişkilere, düşünce yapısına ve hayata yerleşmesine neden olduğunu anlatan Özöncel, insanların sosyal ortama rahat girebilme veya psikolojik gerginliği azaltma gerekçeleriyle alkole başvurduğunu, tüketim çılgınlığı ve tüketime yetişememenin yol açtığı yalnızlık duygusunun, özellikle gençlerde alkol bağımlılığını beraberinde getirdiğini kaydetti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom