Rahatsızlanan kadına hastaneye yetiştiren otobüs şoförü konuştu: “Benim yerimde kim olursa olsun aynısını yapardı”

Kahramanmaraş'ta seyir halindeyken otobüsün içinde fenalaşan bir yolcuyu acil servise yetiştiren Kahraman şoför, Benim yaptığımı kim olsa yapardı dedi.

Rahatsızlanan kadına hastaneye yetiştiren otobüs şoförü konuştu: “Benim yerimde kim olursa olsun aynısını yapardı”
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta seyir halindeyken otobüsün içinde fenalaşan bir yolcuyu acil servise yetiştiren Kahraman şoför, “Benim yaptığımı kim olsa yapardı” dedi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan olayda Yunus Koca yönetimindeki 46 H 380 plakalı halk otobüsüne binen 28 yaşındaki Sema Dönük bir anda fenalaşmış, otobüs şoförü Koca, tereddüt etmeden Kahramanmaraş Devlet Hastanesine otobüsü sürüp hastayı acil servise yetiştirmişti.

Kahraman şoför o anları İHA’ya anlattı, Koca, “Benim yerimde hangi şoför olursa olsun aynı duyarlılığı göstereceğine inanıyorum” diye konuştu.

Kahramanmaraşlıların otobüsleri tercih etmelerini de söyleyen Koca, “Güvenli bir şekilde otobüslerimizde insanlar seyahat edebilirler” dedi.

Otobüs şoförü Yunus Koca, “Benim yaptığım aslında kahramanlık değil, benim yerimde kim olursa olsun hangi şoför olursa olsun aynısını yapardı diye düşünüyorum. Ben Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi bünyesinde özel halk otobüsü şoförüyüm. Bu olay dün saat 14.00 sularında meydana geldi, ben 8 numara olarak çalışıyordum. O sırada otobüs çok kalabalıktı ve orta sıralardan biri rahatsızlandı diye bir ses duydum. Bende aynadan baktım ve sordum bir problem var mı diye sordum. Bir kadının bayıldığını söyledi yolcular, bayıldı denilince ben hemen otobüsümü Devlet Hastanesine sürdüm, orada hemen sağlık ekipleri hastayı sedyeye bırakıp aldılar. Şuan dada bilgisini aldım her hangi bir sağlık sorunu olmadığını öğrendim. Dediğim gibi benim yerimde kim olursa olsun, hangi şoför olursa olsun aynı insani görevi üstleneceğime inanıyorum. Bizim otobüslerimize binen tüm Kahramanmaraşlılar güvenli bir şekilde binebilir” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...