Çocuklardan Vali Zorluoğlu’na ziyaret

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Kulübü üyeleri Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nu ziyaret ettiler.

Çocuklardan Vali Zorluoğlu’na ziyaret Güncel

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, Müdür Yardımcısı Mustafa Küçükyurt, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Kulübü Koordinatörü Ahmet Can ve kulüp üyesi çocuklar Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nu ziyaret ederek 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü hakkında bilgi verdiler.

Çocuklarla 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü hakkında bir süre sohbet eden Vali Zorluoğlu’na çocuklar yazdıkları ve derece alan şiirlerinden örnekler sundular.

Okunan şiiri dinleyen Vali Zorluoğlu ise çocukların daha mutlu olduğu bir dünyanın kurulmasını dilediğini ifade etti. Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “Çocuklar maalesef Suriye’de, Irak’ta ve dünyanın başka birçok bölgesinde çok zor şartlar altında yaşadıklarını biliyoruz. Onlara hepimiz üzülüyoruz ama herhalde siz çok daha fazla üzülüyorsunuzdur. Umarım artık hiçbir çocuk savaşla büyümez ve hiçbir çocuk savaşla tanışmaz. İnşallah yakın bir zamanda bu ülkelerdeki sorunlar sona erer ve ülkemizde misafir ettiğimiz bu çocuklar da yuvalarına, memleketlerine ve ülkelerine döner, barış içerisinde, huzur içerisinde yaşarlar. Sizlere bu ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.  20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nüzü de kutluyorum”.

Vali Zorluoğlu daha sonra Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Kulübü üyelerine birer bisiklet hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom